Tikkies 2011




29-12-2011

De laatste week van het jaar wotsj ik de media altijd met wat bijzondere aandacht. Immers, de knapste en belangrijkste personen van het land doen dan meestal in een zucht, hun zegje over de gewone en wantoestanden van het afgelopende jaar. Zuchtend praten en intelligent kijken hoort bij dit ritueel, want in deze tijd van het jaar slaat reality-watchen erg aan. Niemand zitten te wachten op een profeet die ”Hallo Julia” kraait.
Geert van de Wilde Ideeë voorspelt alvast nieuwe verkiezingen. Volgens mij verdenkt hij de kwieen van het houden van een kerstboom met groen geverfde kluit.
Godju, lady Gaga is gespot met een nieuwe lover en misbruik van jongeren door geestelijken, vindt helaas nog steeds plaats.
Pauw en Witteman zijn de verstandigste babbelkousen van de TV, want ze hebben in deze periode geen uitzendingen. Als ze wel aan uitzendingen doen is dat een verlenging van de ”STER” want altijd is er een pief of piefin met een nieuw boek, een nieuwe CD of ”nieuwe theaterstuk. Een zekere meneer Bleker kwam afgelopen jaar vaker uitgebreid verslag doen van zijn ingewikkelde manoeuvres voor het land, in het land.
Cruijff was gewoon Ajax. Maar Ajax was er nooit als het er moest zijn. Daarom zou van Gaal moeten komen, dacht men bij Ajax. Van Gaal dacht dat hij kon komen, maar dat was niet wat Cruijff dacht. Waarschijnlijk zijn mensen met veel verstand van voetbal nooit grote denkers.
De Euro zou een succes worden, zegden knappe koppen. In aandelen handelen was nog lucratief, zegden andere knappe koppen. De huizenmarkt zou aantrekken, zeiden nog meer andere knappe koppen. Waarschijnlijk zijn knappe koppen slechts praatjesmakers, die hun spreekorgaan goed ten euro kunnen maken.
Mevrouw Gullit werd gespot in een bikini op het strand van Miami. Waarschijnlijk was er een reclame advertentie gecanceld en was het parool van de eindredacteur, ”Geen kale plek op deze pagina.” Ik heb met veel aandacht het artikel ernaast gelezen. Het ging over de kwaliteit van de oliebollen. Blijkt nu, na jaren van misleiding, dat een oliebol een stukje pure gezondheid is. Veel beter dan droge eierkoeken. Over de eventuele effecten van natte eierkoeken werd met geen woord gerept.
Au-banaan, ”The bush is back”, las ik in een Amerikaanse internetkrant. Onze eigen Saskia de Brauw staat daarin trots te pronken met een versneden stukje Heugafelttegel ten zuiden van haar navel. Ouderwets kaal gaat out. Een flinke bos komt geheid in. In het nieuwe jaar komt de borstel dus terug. En, misschien zelfs wel een permanentje of, heel misschien ... geblondeerde pijpenkrullen ?
Monique Sluyter, dat is een dame uit de tijd van mijn moeilijke jaren, maakt aan de wereld bekend dat zij aanwezig was op bunga bunga-feestjes van Berlusconi. Daar hebben we toch allemaal, volgens deze dame, een bedorven fantasie bij gehad. Die Berlusconi, dat is een ... godsdienstig man aldus Monica. En op die feestjes wordt alleen maar gedanst. (Laat die kleintjes tot mij komen).
Deze week werden twee pastoors van hun funkties ontheven.
Deze week werd bekend dat de pensioenfondsen lek zijn.
Deze week werd bekend dat de afgelopen slechte zomer, de warmste was sinds mensenheugenis.
Deze week werd bekend dat kwaliteit van de komende maatjesharing nog onbekend is.
Deze week werd bekend dat iedereen er volgend jaar een jaar bijkrijgt, mits men niet vertrekt naar elders.
Komt tijd, komt 2012 ook ... tot dan.

24-08-2011

We leven in grootse tijden, waarover de geschiedenisboeken straks zouden kunnen vermelden. Helaas is het vak geschiedenis op school, zelf geschiedenis geworden en zul je de oude kranten moeten bewaren om je nazaten van deze heuglijke tijden ooit te laten vernemen.
Pro memorie, de vorige week: De koningin aan staar geopereerd. Lijkt me een goede vraag op de inburgeringscursus over tien jaar. Vooropgesteld dat er dan nog Dutchies zijn.
Rutte, het slimste jongetje van de VVD gedurende de laatste twintig jaren, blijkt niet te kunnen tellen, vertelt zich 50 miljard in het Europarlement en vertelt de Kamer sprookjes.
In de kamer zitten partijen die alleen in de sprookjes van hun eigen partij geloven. Een enkele partij belijdt zelfs, dat subsidie gegeven aan de partner van een partij-lid, eerbaar handelen is. Alle partijen weten het overigens beter dan alle andere partijen. Dit noemen ze het duale stelsel. Omdat waarschijnlijk iedere burger slecht in algebra is, walgt de doorsnee man/vrouw in de straat van deze politiek.
Hoeveel kinderen de heer von Lippe enz. eigenlijk had, wordt een multiple-choice vraag, een getal tussen 6 en 10.
DSK blijkt een onschuldig lam te zijn omdat zijn slachtoffer niet goed uit haar woorden kwam. Een hoogleraar rechtsgeleerdheid zegt bij Knevel en nog iemand dat dit gerechtigheid is.
Gerechtigheid is, dat je als slachtoffer vaak zelf schuld bent.
Omdat de Euro van ons allemaal is, worden we binnenkort allemaal arm. Als arm land kun je steun vangen via Giro 555. Of de Jager dat weet?
Op het Nieuws is iedere dag een oorlogsfilm. Wie niet naar het Journaal kijkt is een pacifist.
In Tripolis woedt een voetbalwedstrijd en de aanvoerder wil, ondanks een rode kaart, het veld niet verlaten.
Obama wordt grijs, de Jager dikker en Sarkozy vader.
Het weer blijft onberekenbaar, de weersvoorspelling kan naar de beurs en de benzineprijs wordt steeds hoger omdat de auto's die nog steeds nodig hebben.
Nee, de krant mag je niet weggooien.

08-07-2011

Zodra het weer in ons lepelaarslandje een beetje meer warm dan lauwwarm wordt, menen een stel rare vogels dat ze moeten laten horen hoe ze gebekt zijn. Dat hoort zich meestal aan als verhit verbekt zijn, de mond is iewat van slag.
Want wat dacht je van de volgende die ik gisteren las ?
Dorstlessende biertjes bestaan helemaal niet en zeker niet bij grote hitte, waarschuwde het Nationaal Gezondheidsinstituut NIGZ woensdag.
Godmagmemakrele, bij mij werkt het wel ! Ben ik weer een uitzondering ?
Alcohol drijft vocht af, wat elke terrasbezoeker kan merken omdat hij vaker naar de wc moet. Daarom is uitdroging het gevolg, zeggen ze.
Ik heb dat ook met koffie, maar weet dat ik geen uitzondering ben want mijn oude buurman, god hebbe zijn draiversziel, dronk altijd melk in zijn kamion.
Niets zo verkoelend en dorstlessend dan een koel blondje in de schaduw, weet ik zeker na 70 jaren hete onderzonse dienst.
Bovendien weet ik zeker dat er iedere zomer meer mensen door verdrinking met water omkomen dan door verdroging met pils. Daar hoef je niet voor gestudeerd te hebben, gewoon kwestie van koel koppie.
In pils zit ook nog eens vitamine B. Waar die goed voor is weet ik niet, maar het is in alle geval beter dan niks in kraanwater.
Als je last van stenen hebt, waarschijnlijke oorzaak de kalk in het water, helpt veel pils drinken.
Kan ik bewijzen want ik heb nog nooit één steen gepist.
Pils wordt gemaakt van langdurig gekookt water en is dus bacterienvrij.
Water in de natuur zit vol blauwalg en andere troep en is levensgevaarlijk, las ik in dezelfde krant een pagina verder.
Zelfs onze waterprins drinkt regelmatig (veel) pils en zei in zijn jonge jaren U tegen mijnheer Heineken, las ik ooit een Story, in een blad dat verder niemand leest.
Weet je wat er ook nog in de krant stond ?
Van hard werken word je vroeg oud !
Zou wel eens waar kunnen zijn, vermoed ik. De meeste koninklijke hoogheden haalden immers fraaie scores.


03-07-2011

Rare week van de week. Er waren twee dagen met airco en vier met de verwarming aan, terwijl het weerbericht plaatselijk ook niet deugde. Omdat een gewaarschuwd mens voor twee telt, vaardigde men een weeralarm voor alle provincies uit. De Zeven Provinciën lag echter in de haven van Den Helder rustig op de groene draeck te passen. Piet Paulusma liet zich 's avonds bij van de Brink niet knevelen en zei dat hij nergens van wist. En Duitsland schafte de weerplicht af omdat daar ook het weerbericht onbetrouwbaar blijkt.
Gaddafi stuurde wat oma's naar het front in zijn woestijn en in Griekenland lag het front gewoon op straat. In de Griekse grondoorlog werden de Atheense wouten op brandende flessen ouzo getracteerd. De rekening wordt komende week hier bij ons gepresenteerd. Met ons belastinggeld op alcohol werd gindse straattereur gefinancierd en onze zondags Jager beweerde ooit dat het ons geen cent zou kosten. Die man kan evengoed voortellen als die missen van het weerbericht voorspellen.
DSK is er schijnbaar toch ingeluisd en wordt binnenkort, tien tegen een, slim uitgesluisd. In Amerika is veel mogelijk, het zou me niks verwonderen als we nog ooit horen van een plaatselijke onbevlekte ontvangenis.
De heer Schalken voelde zich zwaar verschalkt en geeft de pijp aan de raad. Onze raad van elf is een wijze raad.
Albert trouwde met Charlene en reed haar in een zwarte, groene auto door het dorp.
Als de helft van de verhalen, die ik over Albert lees, waar zijn ... ben ik zwaar jaloers.
Als ik familie van die familie zou zijn, zou ik niet uit de familieband springen en trouw aan hun tradities zijn. Dat zal wel de jongensdroom van een oude ... blijven.

12-06-2011

In ons land heerst een ongekende wijsheid, wordt ons wijsgemaakt!
Nu heb ik de taal niet bedacht maar getroos me veel moeite om te bedenken wat de bedachters ooit dachten toen de de taal wijs maakten.
Wijsmaken is iemand iets bijbrengen, iemand slimmer maken, heb ik nu bedacht. Jij denkt natuurlijk dat ik je hier ter plekke iets wijsmaak, je in de zeik neem, om het maar eens eenduidig uit te drukken.
Feit is dat wijze mannen en ook wijze vrouwen ons zoveel wijsmaken dat we er feitelijk niet wijzer van worden, maar door de valse wijsmakerij de wijze waarop we gewijsmaakt worden niet meer herkennen en door vele vaute koopwijzers van de wijs gebracht worden. Met een deftig woord heet dit wijsontgeren. Het spreekwoord luidt dan ook: Wijsgeren die aan wijsbegeerte lijden, ken je herkennen aan een grote wijsneus.
Kijk je op de laatste uurtjes van de dag naar de TV, dan zul je ongetwijfeld een stel van deze knolneuzen regelmatig zien langskomen.
Nu wil ik wel een goed woordje doen voor die mensen die soms beroepsmatig onwijs zijn. Het weerbericht bijvoorbeeld is bijna nooit ter plekke goed. En is het wel ter plekke goed dan is het op een andere plek helemaal fout. In ons dorp alleen al zou je al minsten twee, of nog beter drie dagelijkse ter plekke weerberichten moeten hebben.
Een weerman/vrouw is eigenlijk iemand die de uitslag van een loterij bekend maakt. Ergens is het prijs en het weer van de wijs.
De grootse wijsheid in Holland vind je bij de hoge school Inholland. Daar hebben ze jarenlang diploma's en getuigschriften verstrekt die letterlijk onwijs waren. De geslaagden zitten er nu gesjeesd mee. Sommige wijsheren echter waren zelf zo wijs om zwaar in het eigen oneigenlijk voordeel te declareren. Zo'n negen ton, gewoon in onwijsheid in de verkeerde broekzak.
Als ik 's avonds TV kijk, krijg ik vaak te horen dat in ontwikkelingslanden de corruptie groot is. Ik zou het een wijs idee vinden als Rutte ons land bij de EU als ontwikkelingsland zou aankaarten. 's Lands wijs, 's lands wijsvingers en dat is niet op zijn Grieks.

05-06-2011

Omdat ik toch op het Belsj was om te tanken, kocht ik meteen een Belsje gazet. Het Nieuwsblad heet dat blad en staat vol met reclame. Het nieuws dat ik las is bedenkelijk. Wat moet ik denken van: ”Vrouw na haar dood opgepakt ...”. Werken de Belsje speurders als mulitcraft begrafenisondernemers?
”Vanmiddag kans op hagelstoten ...”, stond er in het weerbericht.
Het gaat natuurlijk om de geest van het geschrevene, niet op de letters letten, nam ik me voor achter een glas trappisten bier dat door een gepijpenkrulde madam geserveerd was.
”Miljoenen meeladressen gehakt ...”. Was dit op woensdag?
”De bikini wordt 55 en nu is er eentje op zonne-energie met ingebouwde zonnepanelen ... ”.
Er wordt ook gewerkt aan een winderige versie.
”Tweelingen zijn hetzelfde, maar toch anders ... ”. Zeker als het een jongen en een meisje is.
”Toyota roept ruim 100.000 Pius-wagens terug ...”. Godju, er waren maar 12 Pius pausen.
”Ayaan krijgt haar eerste kind van een historicus ...”.
”Brand vernielt brandweerkazerne in Thuin. Twee brandweerwagens zijn totaal vernield ... ”.
In het Belsje binnenland ligt schijnbaar ook hun buitenland. Daar schrijven ze de krant heel anders. De krant heet daar een journal en is onleesbaar. Wel staan er dezelfde foto's in. Raar volk die Belsjen.
De volgende tank tank ik in Duitsland en koop dan een Pruise gazet. Ik zal je hier sop de hoogte houden.

01-06-2011

Godju, om van het Hollandse gezever af te zijn kocht ik een Belsje gazet.
Denk je dat ik daar in las?
Het goede nieuws was dat het de hele dag zou regenen, het minder goeie was dat het morgen weer zou drogen.
Met droog weer moet je sproeien en met nat weer moet je drogen, weet ik uit eigen ervaring.
Ik heb ervaring omdat ik vaker bij droog weer verbrand ben en met nat weer verwaterd ben. Ook weet ik dat je een verwaterde krant niet kunt lezen. Met een droge krant maakte mijn moeder vroeger de kachel aan. Tegenwoordig maken politici de kachel met ons aan.
Tussen haakjes, die van het weerbericht kunnen er ook wat van. Die zeggen het 's avonds nog het weerbericht van de voorbije dag verkeerd.
Een verkeerde dag is er als de pils niet koel staat, dankzij zo'n verwaterde weerman.
Ik las dat een weervrouw op de zonnenbank gaat omdat ze haar eigen weerbericht niet vertrouwd.
Om een weervrouw/man te vertrouwen moet je veel geloof hebben. Met geloof werd je vroeger zalig, tegenwoordig kun je geloofbrengers niet meer vertrouwen. Hun vak is vervallen tot zakkenrollerij.
In een Belsje gazet staat veel Belsje reclame, valt me op. Die van de Aldi en de Lidl lijken veel op onze Hollandse.
Zouden de Belsjen dan even gemakkelijk te verneuken zijn als wij ... ? 27-05-2011
Godju, denk je dat ik vandaaag in de gazet las? Wasmachines leven niet langer met calgon !
Komkommers zijn levensgevaarlijk in deze komkommertijd !
Voor degenen die het ontgaan is, Maxima werd 40 !
De minima gaan er als altijd op achteruit.
De dijken zijn te laag en moeten verhoogd.
Nederland verdroogt.
Belg vindt monstergarnaal.
Mladic met stomheid geslagen. Er stond niet bij wie dat gedaan heeft.
De leeftijd van de overgang is te voorspellen.
Het weer blijft onvoorspelbaar. Na zonneschijn komt er toch geen regen.
Reclamespotjes op HD kanalen zijn van lagere kwaliteit. Jemig, dat is ergg zeggh.
Kaddafie ligt in meerdere ziekenhuizen.
De krant is een dode boom. Bomen liegen dus na hun leven ... ?

11-05-2011
Godju, denk je dat ik vandaaag in de gazet las?

Huisdieren vernietigen tropisch regenwoud !

Dat is natuurlijk te dol om los te lopen, dacht ik. De ijsheiligen zijn nog niet voorbij, het is nog niet de tijd van de komkommers, de zomerpils begint pas net te smaken en de jongens van de krant schrijven reeds met een koep de solij.
En trouwens ik ben er iedere dag persoonlijk bij. Mijn tjsie-zjoe plast overal, behalve in het tropisch regenwoud en kakt heel decent in de bosjes bij het kerkje in de haven. Als daar de tropen zijn ben ik geboren op de zuidelijke noordpool.
Omdat er een mooie foto van een golden retriever bij stond, besloot ik de klaagzang te lezen. Ik geef het je te doen, je raadt nooit waar het om draait. Om palmpitten !
Alle huisdieren, tenminste volgens die scribent, vreten palmpitten. Zelfs een goudvis ...
God mag me makrele, maar dat hep ik nooit geweten en zal het ook nooit geloven.
Ik weet zo zeker als een pauselijk dogma, dat mijn kanis geen palmpitten vreet. Die lust alleen maar boterhamworst van de Lidl. Je hoeft hem zelfs niet aan te komen met gekookte ham van de Appie Hein of doorregen spek van Jan L. En evenzo zeker weet ik dat mijn koi's en karpers in de vijver dat ook niet motten. Meelwormen staan daar op het menu en die komen niet uit de tropen maar van de Petshop.
Kijk, ik ben voor vrijheid en zeker voor die van de schrijvende pers, maar om zulke leugens via een duur abonnement in je brievenbus te krijgen, vind ik een onheuse behandeling. Ik ben wel oud maar nog niet zo seniel dat ik meeloop achter een actie voor de bescherming van de palmpittenschil.
Vroeger was dat heel anders. Toen kon je met de krant van gisteren gewoon je kont afvegen. Tegenwoordig kan dat niet meer omdat eerst de krant ingewikkeld geriesaikeld moet worden tot 4-laags pleepapier en het geeft geen voldoening om met een blanco biljet, na maanden, je ongenoegen te uiten.

25-04-2011
Ieder ei is geen paasei, niet? Maar ieder paasei is wel een ei ... toch?
Over eieren heerst een hoop verwarring en daarom zal ik proberen dit te ontwarren. Om te beginnen; een ei is altijd afkomstig van een vogelbeest. Chocolade eieren zijn dus geen echte eieren, punt.
Een paasei is dus altijd een product van een kip. Alzo, eiermijnen en legbaterijen zijn verkeerde begrippen uit ons taalboekje. Om eerlijk te zijn, ons taalboek rammelt van de onjuistheden. Ik protesteer al vanf de eerste klas lagere school tegen dit schandaal, helaas. De taalayatolla's maken de taaldienst uit en een taal-minkukel als ik loopt eigenlijk altijd over eieren.
In een legbatterij heeft een producerende kipvogel een oppervlakte van pakweg één A4-tje tot haar beschikking. Om plaats te winnen wordt een stuk van haar snavel afgebrand. Voor stoelgang heeft zo'n kip ook nauwelijks plaats. De eierboer wil veel dikke, grote eieren en heeft dus niks aan een gaande vogelkip.
Alweer zo'n vaute uitdrukking, eierboer. Zo iemand boert helemaal niet. Is eigenlijk een soort kippenmelker, maar omdat wij als consument goedkope eieren willen, wordt hij gedoogd.
Als ei heb je weinig perspectief. Je snapt nu zeker waarom iemand wordt uitgescholden voor ei? Niet? Dan leg ik het uit.
Als ei heb je drie mogelijkheden. Je wordt gebakken of gekookt. Dat kan hard of zacht. Een hard gekookt ei is gekookt in hard water en is slecht voor je hart. Een zacht gebakken ei is niet gifvrij en slecht voor je helemaal.
De laatste mogelijkheid is dat je bebroed wordt. Dat gebeurt in een broedmachine. Een soort kweekkastje voor eieren. Als hen (jonge kip) ben je dus altijd een vondeling. Gewoon van de opende band.
Daarna hep je aleen maar pech. Ben je een jongetje dan word je meteen na uitkomst in een kliko gegooid en als honden- of kattenvoer afgevoerd. Geloof dus niet wat er allemaal op die mooie blikjes staat. Het is pure, ingeblikte ellende.
Ben je kip, dan ga je een jaartje van zitleg tegemoet. Na een paar honderd eieren is het met je gedaan en eindig je ergens via een diepvries aan het spit.
Ja, Pasen is een zalig feest en met de moderne schepping is veel mis.

24-04-2011
Godju, op zo'n Paaszondag is vanalles te doen, hoewel bijna niemand werkt. Ik zag de paus als uitzondering, hij leek een beetje op een witte raaf, zich uitsloven met het uitspreken van zegeningen. Die zijn geheel gratis en ik betwijfel dan ook of je er wat aan hebt. Die man zegent in een moeite de hele wereld en dat vind ik knap. Ik snap alleen niet dat hij niet weet/wist hoeveel deugnieten er onder zijn toga dragende discipelen morrelen. Zegeningen zijn dus geen garantie voor kwaliteit.
En bij de buren waren er eieren uit de tuin gestolen. De gekleurde chocolade exemplaren waren intact, maar de gecertificeerde scharrelaars waren beschadigd of verdwenen. Wie doet nou zo iets laags? Een kort onderzoek wees uit dat de plaatselijke eekhoorn hiervoor verantwoordelijk is. Boven in de notenboom tikte hij op zijn gemak zijn eitje. Verwensingen aan zijn adres hebben hetzelfde effect als de zegeningen van de paus aan zijn beminden. Dingen gebeuren gewoon zoals ze gebeuren.
Het eerste ooievaarsjong kroop zaterdag in zijn nest in Gorssel (Gelderland) uit het ei voor het oog van een webcam. Op dezelfde dag werd ook het tweede en derde ooievaartje geboren. Dat heeft de woordvoerder van de Paashaas laten weten. Ooievaarseieren zijn wit, ongeveer 9 centimeter groot en wegen ruim 100 gram. Dit ter informatie voor onze eekhoorn.
Een 39-jarige man uit Lelystad is in de omgeving van de Gondelbrug aangehouden op verdenking van schennis der eerbaarheid. Een voorbijganger zag hoe de man zijn geslachtsdeel vasthield en hiermee heen en weer wiebelde terwijl hij de passerende vrouw aankeek.
Als ik zoiets lees vraag ik me af waarom het zo geschreven is. Als die pief zijn dinges niet had vastgehouden en niet die mevrouw aangekeken had, was het dan niet oneerbaar geweest?
Een agente van Almere Stad West is zondagmorgen gewond geraakt toen bij een korte worsteling met een vrouwelijke verdachte haar vinger werd omgebogen. In het ziekenhuis werd een scheurtje in het pinkbot geconstateerd.
Die zegeningen van de Paus, ik geloof niet dat het werkt aan de vrede in de wereld als zelfs niet voorkomen kan worden dat een pink verkloot wordt. Ik zie meer heil in precisiebombardementen van de NAVO.

01-04-2011
Wat is pakkend nieuws? De aardbeving in Japan met bijgaande tsunami? De vertellingen van de firma Khadaffi en zonen met bijkomend gestuntel van onze regering?
Ben je gek, dat is allemaal kiekenstront in vergelijking met de openbaringen van en met en over en door de heer Cruijff. De enige, meestal uithemige, landsman met zelfbenoemd voetbalverstand. Het was helaas niet 1 april en dus aanleiding om het Journaal serieus te nemen. Het was van een zodanige landelijke inslag dat eigenlijk Eva Jelinek een extra ingelaste uitzending had moeten presenteren. Omdat dit niet gebeurd is vermoed ik dat Bram ook enig voetbalverstand bezit en misschien verwacht door de een of andere partij gevraagd te worden.
Je moet tegenwoordig wel tegen schokkende beelden op de TV bestand zijn. Godju, twee dagen achtereen ene Johan Dirksen bij Paul en Wouwelman. Sinds die man zijn sigaar kwijt is, is hij er niet leuker op geworden. Wil net als zijn grote voetbalgod niet tegengesproken worden en heeft zelfs al een duidelijke TV-mening over kernenergie. Geef aub die man vlug zijn sigaar terug en vermeldt ruim voor aanvang van een programma dat alle eigen meningen een uurtje overbodig zijn. Persoonlijk zet ik dan het geluid af en gebruik zijn kop als screensaver. Ik deed dat vroeger al met Packman.
Zelf heb ik geen verstand van voetbal, weet wel van een paar ouderwetse regels, je mag niemand ongelukkig schoppen bijvoorbeeld, kan zelfs bij achterstand van het Nederlands elftal nog van een pilsje genieten, en kijk ook wel eens naar een wedstrijd van het elftal van ons Fiestbiest, Lodwewijk van groszen Maulen. Die man heeft zelfs gevoel voor humor. Heeft anderhalf jaar als showmaster Duitsland laten lachen. Moge het toeval verhoeden dat hij in onze Heimat terugkeert.

31-03-2011
Na St. Joep kun je in de tuin de grond in. Mijn grond om in de tuin de grond in te gaan is waarschijnlijk erfelijk bepaald, zit als het ware in mijn prilste grond. Het zat ook al in de grond van mijn vader, die toch weer heel ergens anders zijn grond had. Hij had al die grond van zijn vader geërfd en ik me vaak afgevraagd waar toch al die grond gebleven is. Rij ik door zijn geboortedorp dan is niets meer terug te vinden. Alle grond is in de loop der tijd door de gemeente ingepikt. Onteigend heette dat en het was zogenaamd voor een goed doel. Nee, projectontwikkelaars waren er toen nog niet, maar arme grond kon in die tijd al evengoed als tegenwoordig verzilverd worden.
Maar ik wil hier geen oude koeien melken, ik ben vanmiddag begonnen een geurig koeienproduct in de grond te duwen, koemestkorrels ... zonder die krijg je weinig uit de grond. Als je deze korrels eens nader bekijkt en ook gezegend bent met enige fantasie zie je dat ze qua vorm erg lijken op de strengen gemalen rundergehakt uit de super. Nu weet ik toevallig van een gpensioneerde worstenmaker dat rundergehakt hoofdzakelijk gedraaid wordt van oude koeien die uit de stal gehaald worden om doorgedraaid te worden. Volgens mijn informant is het een dankbaar product, je kunt er vanalles van maken. Van oma's soepballetjes uit eigen keuken tot hamburgers uit hun heimatland. En verdomd als het niet waar is, ik heb het bij de slager gezien. Aan de muur hing een soort opsporingsbericht dat de laatste gang van het slachtoffer in de diepgekoelde vitrine vermeldde. Zelfs gegevens uit haar trouwboekje werden zonder schroom vermeld. Als koe heb je zelfs na de dood geen recht op privacy tijdens de voorlaatste gang. Er komt immers nog een toetje.
Mijn grond om in de grond naast de hyacinthen dit jaar koolrabies te gaan telen is, dat in die grond waar ik andere jaren dahlia's en gladiolen pootte geen van deze gewassen nog wilde gedijen. Een soort aardappelmoeheid legde de man van de koolrabiebollen me uit. Neen koolrabies zijn geen bollen, zien wel zodanig uit maar zijn niet wat je ziet. Ze zijn wat je proeft en om ze goed op smaak te krijgen moet je ze goed van mest voorzien. Ik informeerde beleefd om de hoeveel centimer een gedroogde koemestkorrel gesitueerd moest worden, bij welke temperatuur en vochtigheid en of het kunst of daglicht beter was. Of groene stroom beter was dan zwart gestookte stroom.
Maakte allemaal niet zoveel uit zei de koolrabieman. Het belangrijkste was ... water.
Ik heb meteen tien rabbies genomen, ze hoeven geen pils, zullen dus nooit concurrenten worden.

13-01-2011
Je ziet tegenwoordig van alles op de TV wat je eigenlijk niet zou willen zien en nog veel minder horen. Maar omdat je het moet zien om er bij te horen, ben je verplicht om het geluid ook te verdragen. Nee, ik ben niet op hol geslagen, ik probeer op mijn manier uit te leggen dat we op een enorme manier belogen en bedrogen worden.
Dat begon met de kerstboodschap van de koningin. Dat was een koopzondagmiddag-praatje, want hare majesteit was zelfs helemaal niet in het land. Die zat, zonder zorg, aan de andere kant van de wereld met ene Jorg. Je weet wel die Jorg, die ooit de grote zorg van onze Jan Pet was. Eerst mocht hij niet komen, maar nu mag dat inmiddels wel. Kwestie van voortschtijdend inzicht dat ook wel het grote vergeetboek heet.
Vorige week fikte een groot chemisch pakhuis af. Urenlang een enorme hens, via de TV zelfs te zien ver over de grens. Iedereen met een beetje normaal mensenverstand begreep dat zich daar een catastrophe afspeelde die nog lang zal nadreunen. Op geen enkel moment was er enig gevaar voor de volksgezondheid, zeiden de betreffende instanties. Een paar dagen later mochten er geen producten van het land gehaald, laat staan gegeten, worden. Kinderen mochten niet meer buiten spelen en zelfs poes en hond konden beter binnenshuis blijven. En natuurlijk was er op geen enkel moment enig gevaar voor de volksgezondheid.
Als je de kleuren van het bluswater ziet weet je, zelfs met een IQ van min 10, dat er een vreselijke troep is gemaakt, die waarschijnlijk nog jaren lang in het milieu aanwezig zal zijn. Het opruimen van al die rotzooi zal uiteindelijk door ons, de belastingbetalers, betaald moeten worden. Vergunning verlenende overheden kijken immers niet of een bedrijf voldoende verzekerd is voor de gevolgen van een enorme catastrophe. Alle aannames gaan er altijd van uit dat er nooit een ramp zal plaatsvinden.
En natuurlijk is er nu ook geen gevaar voor de drinkwaterkwaliteit. Als je een paar kubieke centiliter verfresten in het riool kiepert is dat een milieumisdrijf dat ernstige gevolgen kan hebben voor het drinkwater, maar de overheid weet nu al zeker dat het verontreinigde bluswater in de sloten dat niet wordt.
In Limburg en langs de grote rivieren elders loopt, langzaam maar zeker, de boel onder water. Om de paar dagen wordt gemeld dat het water zakt en vervolgens herroepen omdat het hevig regent in de Ardennen of in Duitsland. Iedereen die naar het weerbericht kijkt ziet en weet dat, behalve die instanties die de boel in de gaten moeten houden. Durven ze geen slecht nieuws te brengen?
Enne, onze excellente watermanager, waar is die? Mag hij voor de bijstand die hij ontvangt, geen gratis advies geven? Of, zou hij dan misschien van de Argentijnse zon in de Hollandse drup komen?


terug naar Tikkies
terug naar Tikkies